Jump to content
Naimisiin.info

Elna

Morsian
  • Viestit

    10
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Käyttäjän Elna kaikki viestit

  1. Elna

    Karhunkaato näytelmä

    Mutta ensimmäisellä kerralla oli kuitenkin hauska??
  2. Elna

    Karhunkaato näytelmä

    Onko joku nähnyt tämän leikin juhlissa ja mitä olette pitänet?
  3. Elna

    Mitkä häämarssit ja valssi teillä?

    Ulos tultaessa Bachin Preludi C-duuri, BWV 553 Sisään mentäessä Konsertto (Vivaldin mukaan) h-molli, 1. osa. Häävalssina Metsäkukkia
  4. Elna

    Vihkiminen ulkona, miten musiikki?

    Itse en haluaisi musiikin tulevan levyltä. Jotenkin herkempi ja lämpimämpi tunnelma syntyy kun joku soittaa vartavasten hääparille. Olen ollut myös häissä jossa harmonikalla soitetettin häämarssit ja virren paikalla oli harmonikan säestyksellä lauluesitys. Toimi! Ei tarvittu jatkojohtoja ym. Omasta mielestäni tuo sähköpiano on jotenkin luonnoton ajatus ulkoilma vihkimiseen.
  5. Mulle tulee kevyt tiara ja suht pitkä huntu. Ei kai niitä häiden jälkeen ole mahdollista enää käyttää niin pidetään nyt.
  6. Elna

    Ketkä kättelevät häävieraat?

    Meillä vanhemmat toivottavat vieraat tervetulleiksi ensiksi. Sen jälkeen me saavumme paikalle ja otamme onnittelut vastaan.
  7. Elna

    Turun seutu

    Onko kenelläkään kuvia Maskutalon koristeluista?
  8. Olisiko kenelläkään kuvia hääkimpuista, joissa olisi käytetty luonnonkukkia? Joko itse tai kukkakaupassa tehtyjä.
  9. Onko kenelläkään kuvia Agnes 1425 puvusta itsensä päällä. Millaista vannehametta kannattaa käyttää puvun alla?
  10. Meillä häät vietetään elokuussa 2008 Maskutalolla.
×
×
  • Create New...