Jump to content
Naimisiin.info

Sannuli80

Jäsen
  • Viestit

    3
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Profile Information

  • Paikkakunta
    Pori

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Sannuli80's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. Heips kaikille... Täällä morsian 08 suunnittelee jo Tallinna reissua (hih!). Sulho on sitä mieltä ettei reissu kannata kun säästöä tulee vähän, vaikka ei olla edes vielä laskettu menekkiä ja vertailtu hintoja, kun häihin sattuu olemaan vielä vuosi aikaa! Mutta joka tapauksessa ajattelin hieman tehdä laskelmaa. Ongelma sattuu vaan olemaan se että meillä on iso Mersu Sprinter paku joka on rekisteröity kuorma-autoksi, eli laivalla joudutaan maksamaan ilmeisesti kuorma-autopaikasta mikä on henkilö- tai pakettiautoa kovempi hinta?! Onko kellään kokemusta tällaisesta? Thanks!
  2. Joku kyseli Nakkilan Villilän kartanosta... Olin itse ajatellut paikkaa kun se on niin mahtava kartano! Ihanan keltainen ja mäen päällä niin että valtatielle näkyy! Homma kuitenkin kaatui siihen että se on todella pieni. Kävin netti sivuilla ja totesin sen, ei viitsitty ajaa edes paikan päälle. Saliin mahtui muistaakseni alta 50 henkilöä. Kuka nyt haluaa ripotella vieraita eri huonesiin?? Itselläni yhteinen tila oli tärkeysjärjestyksessä numero yksi!! Niin ja hinnatkin aika kovat verrattuna esim. Porin hintoihin. Häämenuu muistaakseni 42 euroa, kun 3 kympilläkin saa jo monesta hyvää safkaa.... Harmittaa vieläkin tuo juttu... olis ollut ihana ottaa miljöökuvia kartanon puutarhassa! Se on muuten kesällä hieno paikka!
  3. Ihanaa ja kiitos näistä vinkeistä! En olisi itse tullut miettineeksi moista. Jotenkin ajattelee että kyllä se aurinko paistaa! On niin optimistinen olo! Mä meinaan nyt kysyä kirkolta lupaa kuvata siellä sateen sattuessa, onhan meillä ensimmäinen vihkiminen sinä päivänä kello 15 eli pitäisi kirkko olla varmaan tyhjäkin... Niin ja juhlapaikka on ihan vieressä... siellä tosin hirsiseinät... mut kaipa sitä voi jotain kehittää. Toi ikkunaa vasten kuvaaminen ja terassi oli loisto juttu! Kiitti vielä kerran!
×
×
  • Create New...