Jump to content
Naimisiin.info

morsmaikku33

Aktiivijäsen
  • Viestit

    15
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

469 profiilin katselua

morsmaikku33's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. morsmaikku33

    Santorini

    No nyt on meidänkin häämatka varattu Santorinille, kiva oli lueskella kokemuksianne.
  2. morsmaikku33

    Santorini

    Täälläkin ollaan kiinnostuneita kuulemaan kokemuksia Santorinista häämatkakohteena..
  3. Eikä, tuohan on loistava! Tosi hyviä muitakin tekstejä täällä, pitääpä lukea alusta asti ajatuksella miehen kanssa.
  4. Meilläkin kovasti yritetään päästä 5000e, pois on jätetty bändi ja hääautona toimii tietysti oma auto, kohtuullisen pienet häät rakkaimpien ihmisten kanssa tulossa. Emme suostuneet tinkimään haluamastamme pitopalvelusta ja hääpaikasta, joten ne haukkaavat varmasti budjetista suurimman osan.
  5. Mielestäni laulajan ääni kyllä sopi hienosti myös tanssimusiikkiin ja kyllä siellä vanhemmatkin ihmiset näyttivät innoissaan tanssivan. Soittivat myös sopivalla volyymilla, monissa häissä jossa olen ollut vieraana, on bändi soittanut epämiellyttävän kovaa. Tämä on oma kokemukseni Mimosasta
  6. Paras ja vanhin ystäväni toimii kaasonani. Tästä on puhuttu jo teinivuosista asti, ja ihanaa että näin on ystävyys kestänyt ja päätös pitänyt.
  7. Onpa täällä hyviä ideoita! Itsellä on vielä harkinnassa mitä kaasolle kiitokseksi, tuo kylpylä on kyllä huippu idea!
  8. Viime kesänä oli Mimosa ystäväpariskunnan häissä, ja saivat kyllä tunnelman huippuunsa ja vieraat tanssilattialle. Olisi ollut kyllä meidän ykkösvaihtoehto, mutta päätettiin olla ottamatta bändiä häihimme, sillä juhlamme ovat aika pienimuotoiset ja esityksiä tulossa vierailta jonkin verran.
  9. En millään malttaisi pitää salassa, mutta niin olisi tarkoitus, miehen toiveesta...
  10. Meillekin on tulossa pienet häät, se tuntui meidän näköiseltä ratkaisulta, vieraita kutsutaan 35, läheisimmät ystävät ja sukulaiset.
  11. Mun mielestä kyllä tuo 4kk on vallan sopiva väli, hyvä laittaa ajoissa jotta mahdollisimman moni pääsisi paikalle. Meillä lähtee kutsut ensi viikolla, häät ovat heinäkuussa.
  12. Prinsessa Ruusunen ja valssina Maijan ja Jannen häävalssi.
  13. Askartelutarvikkeita löydettiin halvalla Tiimarin konkkamyynnistä, ja säästöä tulee myös hiukan siitä, että meillä kakut tekee hyvä ystävä, joka on innokas harrastelija-leipuri.
×
×
  • Create New...