Jump to content
Naimisiin.info

saraju

Jäsen
  • Viestit

    5
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Profile Information

  • Gender
    Female

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

472 profiilin katselua

saraju's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. saraju

    Kihlajaiset?

    Me menimme kihloihin 31.8.2013. Halusimme pitää kihlajaiset ja niitä tulikin sitten kahdet kappaleet, toiset minun suvulleni ja toiset sulhasen suvulle. Ensimmäiset kihlajaiset juhlittiin syyskuun lopulla vanhemmillani ja paikalla oli vajaa 40henkeä. Toiset kihlajaiset taas juhlitaan lokakuun lopulla, ja sinnekkin odotetaan yli 30 henkeä. Kihlajaisten vietto venyi aikataulutuksen vuoksi kuukausilla, kun monella asianomaisella vuorotyö ja aikaisemmin sovittua ohjelmaa valmiiksi. Perheelläni on ollut tapana juhlia kihlajaisia melko railakkaasti (veljeni ja sisareni kihlajaiset kun on juhlittu aikoinaan) joten en halunnut että me jäämme tästä lystistä paitsi Moni minun puoleltani jo tivasikin kihlajaisten päivämäärää. Kihlajaiset olivat siis alkoholilliset ja niitä juhlittiin pitkälle aamuyöhön asti. Lahjoja tuli myös, vaikkemme mitään odottaneetkaan. Eikä niillä väliä, nautin vain siitä että ihmiset tulivat <3 Sulhon puolella taas juhlitaan perinteisempään tapaan, eli kahvituksella. Vierasmäärä vaan venyi kun halusimme meille tärkeät ihmiset paikalle. Päädyimme kahteen eri juhlaan sukujen erilaisuuden vuoksi. Häissä sitten tanssitaan kaikki porukalla.
  2. Ei ainakaan kuukausi sitten ollut Itse olin kiinnostunut elokuusta, ja meille vastattiin vielä kuukausi sitten että kaikki viikonloput olivat vapaana
  3. Varattiin Lehmonkärki elokuisille vuoden 2015 häillemme. Jaiks. Tuntuu kovin omituiselta se että hääpaikka on jo varattu. Pitkän etsinnän ja harkinnan jälkeen päädyimme kuitenkin Lehmonkärkeen lähinnä tanssipaviljongin, sijainnin ja majoituksen vuoksi. Hintaahan sille kertyy, mutta kerranhan sitä vain naimisiin mennään (Ja onhan tässä pari vuotta aikaa säästää!)
  4. Itse etsin hääjuhlatilaa näillä perustein: - n. 120 vierasta samassa tilassa - erillinen tanssitila - majoittumismahdollisuus Tällä hetkellä Majakoski vaikuttaa puheiden perusteella hyvältä, mutta silti en ole aivan varma... Vinkkejä paikoista otetaan vastaan!
×
×
  • Create New...