Jump to content
Naimisiin.info

Charlotte bride

Jäsen
  • Viestit

    7
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

20715 profiilin katselua

Charlotte bride's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. Olen alkanut miettimään, että pitäisikö olla jotain erikoista ja extraa, kun ystäviä kysytään kaasoksi? Kutsutaanko omalla kaaso-kutsulla heidät johonkin kaaso iltaan? "Kositaan" tehtävään karkkisormuksella? Vai miten olette ajatelleet sen tehdä? Onhan kaaso minulle ainakin todella tärkeä tässä matkan varrella rouvaksi!
  2. Charlotte bride

    Valmiina tilatut kutsut

    Minuakin kovasti kiinnostaisi nuo Makeadesignin hinnat, en löytänyt niitä tuolta sivuilta. Olemme kyll katselleet Now & Foreverin sivuilta kortteja, tuttu graafiikko on luvannut alustavasti suunnitella meille teemaa. Now & Foreveriltä sanottiin, että he voivat painaa ne ja laittoivatkin jo paperinäytteitä. Eikä se ollut sen kalliimpaa kuin muukaan painatus, heillä itse asiassa tosi edellista verrattuna moneen painoon, josta kyselin tarjouksia. Tällä tavalla saisimme tosi uniikkia ilman mahdottoman isoa laskua. Onko kukaan muu tehnyt näin, kokemuksia?
  3. Me on kans alettu miettimään noita STD-kortteja. Mietin, että sellainen magneettiversio olis tosi kiva, mutta tietääkö kukaan mistä niitä löytää???
  4. Mietin vaan, että paljonkohan tuollainen maksaisi painattaa valmiina? Onko joku painattanut? Tekeekö Now & Forever noita? Olispa kiva, jos joku osais vastata:)
  5. Täältä löydettiin paljon vaihtoehtoja N&F sivuilta http://www.nowandforever.fi/index.aspx?type=Product&Lang=finland&PId=1108164&tagval=ceremony_car_signs&menuIdx=3 ja ajateltiin että helpompi tilata koko kyltti samalla... On tuota puuhaa muutenkin ihan älysti
  6. Kaaso oli tilannut meille lahjaksi Now & Foreveriltä tosi kivat lasit. Lasit itsessään oli aika peruslasit, mutta kaiverruksessa oli sitten tosi kiva tekstityyppi ja samanlainen kuvio kuin meillä on kutsujen kannessa. Minusta ainakin on kiva juoda omat häämaljat ihan uusista laseista ja koitetaan pitää ne ehjinä, niin olis perinnelasit tuleville vuosille
  7. Me tilattiin postimerkit samalla kuin kutsut Now&Foreverin nettikaupasta. Olivat ihan saman hintaisia kuin Itellan merkit, vaihtoehtoina 3 erilaista. Ihan kivat! Ja helppoa
×
×
  • Create New...