Jump to content
Naimisiin.info

Suola

Jäsen
  • Viestit

    5
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Käyttäjän Suola kaikki viestit

  1. Suhteemme alkumetreilla kavin sulhaseni kanssa keskustelun pornoteollisuudesta noin yleensa ja han oma-aloitteisesti totesi, ettei kuulemma ole koskaan tullut mieleenkaan menna jonnekin klubille katsomaan koyhista maista salakuljetettuja naisia alasti koikkeloimassa. Nain siis taalla Lontoossa, missa tama on valitettavan yleista. Eli en usko, etta meidan kummankaan polttareissa strippareita nakyy.
  2. Uumoilen, etta polttarit vietetaan seka Lontoossa etta Helsingissa. Yhtena syyna tahan on innokkaat ystavat ja kaasot molemmissa kaupungeissa. Toisena syyna on se, etta ystavapiirissani on viimevuosina koettu monia onnellisia perhetapahtumia ja pikkupilttien logistiikkakysymykset saattaisivat muodostua ongelmallisiksi. Ja kivahan se on juhlia useamman kerran!
  3. Me olemme asioiden helpottamiseksi koittaneet hankkia mahdollisimman paljon valmiita palveluita esim. valitsimme jatkopaikaksi ravintolan, joka hoitaa kaiken valmiissa paketissa haajuhlaa varten. Sen lisaksi meilla on Suomessa vahvat tukijoukot: kolme kaasoa ja aina innokas aiti
  4. Me olemme painineet saman ongelman kanssa. Kaikki perinteet ja etenkin haat on usein kovin kulttuurisidonnaisia ja suoria kaannoksia on vaikea loytaa. Talla hetklla nayttaa silta, etta paadymme painattamaan kahdet kutsut, toiset suomeksi ja toiset englanniksi. Tsemppia oikean kaannoksen etsimiseen!
  5. Me paatettiin menna naimisiin Suomessa ja pitaa isohkot kihlajaispirskeet taalla Lontoossa.
×
×
  • Create New...