Jump to content
Naimisiin.info

buffey

Jäsen
  • Viestit

    4
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Profile Information

  • Gender
    Female

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

456 profiilin katselua

buffey's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. meillä on polttarit jo ohi, ja päivä onnistui kivasti, vaikka kaaso2:sen kanssa vähän jännättiinkin mitä tuleman pitää. Morsian osas suhtautua asenteella
  2. Heinlammin kyläntalo on mukava paikka! Sijainti on erinomainen ja tilaakin on noin 100 hengen häihin mukavasti. Sisko menee naimisiin kahden viikon päästä kyläntalolla, ja mielestäni niiden nettisivuilla on aika hyvin kuviakin jotka on hyvin totuudenmukaisia! Ainut miinus on se, että varausten hoitajaa on aika vaikea saada välillä kiinni, kannattaa mieluummin soitella iltapäivällä kuin aamupäivällä. suosittelen! oman pitopalvelun joutuu tuomaan ja omat juomat ok. Hiljaisuushan tulee 1.30, että pieni miinus siitä.
  3. Mä suosittelen hiusmuotoilija Tiia Saarista, jonka putiikki tosin on sysmässä! me bongattiin Tiia häämessuilta Lahdesta ja varattiin sekä kahdelle kaasolle että morsiamelle meikit ja hiukset. Käytiin viikko sitten koekampauksissa ja meikeissä ja VAU! Hinta on lisäks paljon huokeampi kuin mitä lahden parturi-kampaamoissa, ja meillä on ainakin järjestetty niin että Tiia tulee meidän kotiin hääaamuna laittamaan meidät kaikki kuntoon, että voidaan siinä juoda skumppaa rauhassa eikä tarvii höntöillä mihinkään. Suosittelen!
  4. raha. se on aina naisten järkkäämissä polttareissa ongelmana! järkkään ite nyt polttareita Kaasona, ja budjettina per naama olis 30€ ja osallistujia noin 10. kommentteja mahdollisilta osallistujilta: "aika kallista" "tosi paljon rahaa" "me ollaan kyl aiemmin pärjätty alle 20€". ja toi 30€ sisältää siis kaiken, aktiviteetit, siirtymät, ruokailut ymsyms. Omat juomat pitää hankkia, mutta ei oo mun mielestä kauheen kallista!! Miehet saattaa ihan hyvin pistää useamman satasen kaverin polttareihin, koska se on "SE" päivä, mut naisilla alkaa aina kauhee narina!
×
×
  • Create New...