Jump to content
Naimisiin.info

didi

Rouva
  • Viestit

    13
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Tietoja käyttäjästä didi

  • Syntymäpäivä 11/02/1987

Profile Information

  • Gender
    Female

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

781 profiilin katselua

didi's Achievements

Untuvikko

Untuvikko (1/5)

  1. Loistava ketju ! Mulla olisi pulma meidän kutsun kanssa. Pitäisi nimittäin saada kaksi ruotsinkielistä kutsua. Itse siis olen kaksikielinen mutta nyt ei vaan taivu..ei sit millään Tässä olis kutsu: "Sanomme toisillemme Tahdon Kotkan maistraatissa 31.5.2010. Juhlan kunniaksi tarjoamme kakkukahvit 6.6.2010 klo 14-16.00 Santalahden takkatuvalla. Tervetuloa ! C---- & J----- Lahjaideoita voitte halutessanne tiedustella S----lta 0400-xxxxx" HJÄLP !
  2. Nyt kävi niin että vieraslista lyheni aika reilusti joten nyt pitääki miettiä uusiks juhlapaikkaa. VPK-talo jäis liian isoks ja kolkoks.
  3. Mä mietin vaa sitä ku häät olis lauantaina ja tiiän mimmonen se meno on siinä puistossa lauantaisin..ei sen takia hirveesti houkuta Ja huomasin että siellä on keittiössä vaan YKS UUNI ! Mutta joo hinta ei oo paha ja juhlasali ON kaunis ! No pitää katella mitä tässä päätetään
  4. Itse mietin tota Koskenäyrästä mutta tänään ku soitin sinne ni enpä mieti enää. Liian kallis meidän budjetille. 1180€ pe-su. Sisältää toki 22 hengen majoituksen ja koko talon itselleen mutta kuitenkin. Ihan liian kallis meille. Nyt mietitäänki sitten tota VPK-taloa keskustassa. Ihana sisältä ja tilaa olis tarpeeksi. Hintakaan ei ole paha (450€ viikonlopulta). Huonoa kuitenki se että on keskustassa eli liikaa hälinää ympärillä JA häät olis Kymin kirkossa eli vähän kauempana Pitää vielä miettiä.
  5. didi

    Karkkiteema ja karkkibuffet

    Porukat osti aikoinaa vanhan kaupan minkä vintillä noi oli
  6. didi

    Karkkiteema ja karkkibuffet

    Meidän karkkibuffetissa käytetään näitä purkkeja (Kuvissa vähän likasia ku en laiskana jaksanu vielä pestä ) Aitoja Fazerin purkkeja mitä on käytetty ennen kaupoissa irtokarkkipurkkeina Noita on yhteensä 8kpl.
  7. didi

    Häätennarit

    Meille on tulossa koko perheelle Converset ! Mulle valkoset, miehelle mustat (tai mustavalkoset) ja tytölle joko valkoset tai vaaleenpunaset Käytetään tennareita muutenki niin paljo ni tuntuu ainoolta oikeelta valinnalta hääkengiksi
  8. - Osan koristeista teen itse. Niihin tarvin ostaa vaan spraymaalia (muut tarvikkeet löytyy kaapista) - Ruoka tehdään itse. - Juomat Tallinnasta. - Ostan käytetyn puvun jos vaan löydän mieleisen. - Kaveri opiskelee parhaillaan valokuvaajaksi ja lupas tulla kaverihintaan räpsimään kuvia - Hääyö nukutaan varmasti vaan omassa kotona. - Häämatkakin on vaan viikonlopun ja Suomessa. Varmasti on muitakin juttuja mutta nää nyt tuli ekana mieleen
  9. didi

    Kuka / ketkä kaasona? II

    Kaasoina kaksi hyvää ystävää
  10. Yksi rakas harrastus tulee näkymään kyllä. Tällänen rokkiperhe kun ollaan ni häissä soi rokki ja hää"valssikin" taitaa olla rokkia Nii ja molemmilla tulee olee jalassa tennarit !
  11. Oltiin puhuttu kihloista jo kauan aikaa (ei siis ollu kosintaa vaan päätettiin asiasta yhdessä). Tyttäremme ristiäispäivä tuntui sitten sopivalta päivältä mennä kihloihin
×
×
  • Create New...