Jump to content
Naimisiin.info

Eppi

Rouva
  • Viestit

    35
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Viimeisimmät vierailijat profiilissa

636 profiilin katselua

Eppi's Achievements

Juniori

Juniori (2/5)

  1. Mä oon kai vähän kärsimätön. Häistä on kulunut vasta 2 päivää ja nyt jo pitäis olla uusi nimi joka paikassa
  2. Voiko virkatodistuksen tilata, vaikkei nimenmuutos olisi vielä kirjautunutkaan Väestörekisteriin? Ja pitääkö sinne maistraattiin soittaa vai onko netissä joku lomake, jolla tilaaminen onnistuisi?
  3. meille tulee sulhasen nimi ja mun nimi + päivämäärä
  4. Eppi

    Millasia lauluja teillä kirkossa???

    Oi, tuo kuulostaa upealta. Täytyy pistää mietintään.
  5. Eppi

    Millasia lauluja teillä kirkossa???

    Voin kuvitella! Olisinpa ollut kuulemassa
  6. Eppi

    Mitkä häämarssit ja valssi teillä?

    Pachelbelin Kaanon ja Elgarin Pomp and Circumstance soitetaan ainakin. Vielä en ole ihan varma, onko jompi kumpi noista ehkä "välibiisi". Valssiksi on kaavailtu Metsäkukkia.
  7. Eppi

    Virsi pakollinen?

    Me ei välttämättä virsiä haluttaisi. Ensinnäkin jo siitä syystä, että meitä on kirkossa vain 10 ja kukaan ei ole kovinkaan musikaalinen. Voi kuulostaa aika karmealta, jos 10 henkeä vetelee virttä ihan nuotin vierestä No, täytyy jutella tästä kanttorin kanssa.
  8. Eppi

    Kaason ikä

    Mun kaasoni on 25-vuotias.
  9. Juhlimme Tuusulassa, Gustavelundissa. Hinta pitää sisällään myös 6h tilavuokraa. Enkula, montako vierasta teillä on? Meitähän on vain 10. Yleensähän se on niin, että mitä enempi vieraita, sen halvemmaksi tulee ruokailu henkeä kohti.
  10. Meille on 10 hengen kemuihin budjetoitu 1300-1500 euroa. Ruokailu juomineen lohkaissee n. 600 euroa. Halutaan käydä kuitenkin ihan hääkuvassa ja hääyöhönkin menee 200 euroa. Halvemmallkin olis siis päässyt.
  11. Kiitos Cardia. Hyvältä kuulostaa
  12. Eppi

    Mitä kirkko-ohjelmaan?

    Täältähän oli hyvin apua. Kiitos!
  13. Tuusulan kirkko maksaa 84 egeä ulkopaikkakuntalaisille.
  14. Täältä sain mainioita ideoita. Niitä yhdistelemällä ja ravintolan hieman täydennettyä menumme näyttää tältä: SINAPPISILLI LOHIRULLAT TUOREJUUSTOTÄYTTEELLÄ KIRJOLOHEN MÄTIÄ, SMETANAA JA SIPULIA KEITETYT PERUNAT VIHREÄ SALAATTI + KASTIKE TOMAATTI-MOZZARELLA-BASILIKASALAATTI PORSAAN SISÄFILE JA SIENIKASTIKETTA KASVIKSIA ANNANPERUNAA HÄÄKAKKU (SUKLAAKAKKU) KAHVIT Tosin en vielä tiedä, mitä ovat annanperunat. Kuka osaa kertoa?? Meitä on 10 henkeä ja tämä kustantaa 44 egeä per lärvi + juomat päälle. Hintavaksi tulee noinkin pienelle porukalle :-/
×
×
  • Create New...