Jump to content
Naimisiin.info

Metsänhenki

Jäsen
  • Viestit

    6
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

    Never

Käyttäjän Metsänhenki kaikki viestit

  1. Metsänhenki

    Kaason ikä

    Mun kaaso on saman ikäinen, kun minäkin eli syntynyt vuonna -75
  2. Miellä sama paikka varattu ;D 31.7.2004
  3. Missä päin Hesaa se pitäs olla? Puistolassa on sellanen, ku Tuulentupa. www.tuulentupa.com <- tuolta löytyy kuvia. Siellä on vaan sellanen systeemi, että pitää ottaa koko paketti sieltä eli tarjoulut ja tarjoilijat. Mä kyselin sitä paikkaa, mutta löydettiin sitten meille sopivampi. Mutta siis se maksaa 67EUR/tunti ja sitten ne ruuat sinne oli jotain kahenkympin pintaa. Mutta siis kysele tuolta jos kiinnostaa Niin ja sinne saa viedä kyllä omat juomat eli ei tarvii ottaa sitä ton kautta
  4. Mulle tekee sulhasen sisko kaikki kukkahässäkät. Eli en tiiä vielä paljon maksaa. Työn hinta jää pois, mut kyllähän ne kukatkin jotain maksaa.
  5. Meillä hääpaikka maksaa 400EUR. Avaimet saa torstaina juhla-aikaa lauantaihin 00.00 asti ja siitä sitten lisätunnit 17EUR/tunti sen mukaan miten pitkään haluaa olla puolen yön jälkeen. Sunnuntaina saa sitten hakea kamat pois ja siivous kuuluu tuohon hintaan.
  6. Meillä juhlapaikka Midgård niminen nuorisoseurantalo Vantaalla. Hyvää siinä on mun mielestä se, että siihen saa koko juhlaväen samaan huoneeseen eli ei useita huoneita siellä täällä Ja sen saa jo perjantaina ja palautus on sunnuntaina ja sitä ei tarvii siivota itse. En millään raaskis laittaa kaasoa ja äitiä enää seuraavana päivänä rehkimään. Tavarat sieltä saa hakea pois sunnuntaina eli ei tuu sellasta kauheeta hässäkkää yöllä. Omat juomat saa viedä mikä meidän tapauksessa on kyllä miltei pakollinen. Juhla-aika on kello 00.00 asti ja siitä sitten lisätunnit kohtuullista korvausta vastaa sen mukaan miten monta tuntia haluaa. Ja sitä ei tarvii päättää etukäteen vaan voi sitten käydä vahtimestarin ovikelloa rimpauttamassa ja sanomassa, että nyt lähdetään. Ja sitten siinä on vielä se, että sinne on vain muutama porras. Joka helpottaa liikkumista meillä on mm. tulossa henkilö vieraaksi joka on pyörätuolissa
×
×
  • Create New...