Jump to content
Naimisiin.info

02.08.2008

Morsian
  • Viestit

    5
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Käyttäjän 02.08.2008 kaikki viestit

  1. Missä olette käyneet huomenlahjakuvauksissa?? Tavalliset valokuvaus ateljeet eivät varmaan tällaisia kuvia ota??? Osaako joku suositella paikkaa pääkaupunkiseudulta?
  2. Meillä häät 2.8.08 Savonlinnassa. Olen myös ulkopaikkakuntalainen ja pohdin samoja juttuja viime syksynä. En osannut verrata eri paikkoja, koska henk.koht kokemusta ei ollut. Lisäksi nettisivuja oli todella vähän/huonoja! Kävin viime kesänä kuitenkin Studio Adelainessa kampaajalla ja sain erittäin ystävällistä ja laadukasta palvelua. Tilasin siis nyttekin ajan sieltä. Halusin meikin ja kampauksen samasta paikasta -> helpottaa huomattavasti hääpäivän aikataulua kun ei tarvitse jousta monessa paikassa. Ainut huonopuoli on hinta...aika tyyristä. Olin ajoissa liikkeellä eli varasin ajan jo helmikuussa Sain vapaasti valita oman aikataulun mukaan!
  3. Meille tulee lahjalista nähtävästi stockalle. Ollaan oltu yhdessä niin pitkään, että vierailla on näin helpompi ostaa lahja ja lisäksi saamme juuri niitä astioita/tavaroita mitä tarvitsemme . Tiedän, että mun sukulaisilla on tapana ostaa kaikkea turhaa (mitä ei TODELLAKAAN tarvii) kun on vaikea keksiä lahjaa. Mun mielestä ei ole väärin laatia lahjalistaa. Jos ei satu olemaan Stockaa kaupungissa missä asuu => niin ei lahjaa ole pakko ostaa juuri siitä kaupasta mihin lahjalista on. Kunhan muistaa poistaa ostamansa lahjan listalta (ettei tule kahta samaa).
×
×
  • Create New...